Вівторок, 22.07.2025, 05:15
Міністерство юстиції України
Головне управління юстиції у Львівській області

Кам'янка-Бузьке районне управління юстиції

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Напрямки роботи управління юстиції
Доступ до публічної інформації
Реєстр об'єднань громадян
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 226
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 
Головна » Архів матеріалів
Конституція України зазначає, що людина, її життя й здоров'я, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3). Стаття 28 Конституції України встановлює, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню або покаранню.
Але що робити, коли вдома іноді відбуваються аморальне, ганебне поводження одного з членів сім’ї по відношенню до іншого. Зрозуміло, що подібні дії одного з членів родини по відношенню до іншого містять ознаки протиправних дій, які можуть кваліфікуватися як насильство в сім’ї. Як же захиститися від протиправних дій одного з членів сім’ї по відношенню до іншого та як їх попередити?
Що таке насильство в сім’ї?
За визначенням Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», який Верховна Рада України ухвалила 2001 року, насильство в сім’ї — це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім ... Читати далі »
Переглядів: 2161 | Додав: kostykmariana | Дата: 25.04.2016 | Коментарі (0)

Цікава пропозиція для юристів

Координаційний центр з надання правової допомоги Міністерства юстиції України оголошує конкурс з відбору кандидатів на посади начальників та/або заступників начальників бюро правової допомоги, що розпочнуть діяльність з 1 липня 2016 року в усіх регіонах України.
Якщо Ви маєте вищу юридичну освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня, вільно володієте українською мовою та маєте бажання приєднатися до команди системи безоплатної правової допомоги в Україні – спробуйте свої сили!
Середній рівень місячної заробітної плати – від 3 500 грн.
Під юрисдикцією Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги бюро будуть утворені в: м. Броди, м. Кам’янка-Бузька, м. Золочів та м. Радехів.
Дізнатися більше про вимоги до претендентів, строки проведення, умови участі в конкурсі та заповнити заявку на участь у ньому можна на веб-сайті: www.legalaid-jobs.in.ua
Заявки претендентів приймаються до 4 ... Читати далі »
Переглядів: 867 | Додав: kostykmariana | Дата: 14.04.2016 | Коментарі (0)

Відповідно статті 21 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» зазначено, які документи подаються заявником для державної реєстрації структурних утворень політичної партії, що не мають статусу юридичної особи.
Державна реєстрація структурних утворень політичної партії, що не мають статусу юридичної особи, здійснюється лише після державної реєстрації політичної партії.
Для державної реєстрації структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, подаються такі документи:
1) заява про державну реєстрацію структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи;
2) копія статуту політичної партії;
3)примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення про створення структурного утворення політичної партії, невід’ємною частиною якого є реєстр учасників, що містить відомості про пр ... Читати далі »
Переглядів: 1037 | Додав: ADMIN | Дата: 23.03.2016

Роль та значення засобів масової інформації в житті сучасного суспільства важко переоцінити. Незаперечним фактом є те, що засоби масової інформації мають величезний вплив на особистість та, дуже часто, повністю, формують суспільну думку.
Однак, останнім часом в інформаційному просторі України спостерігається низка негативних явищ, що створюють загрози національній безпеці України. За умов швидкого розвитку глобального інформаційного суспільства, широкого використання інформаційно-комунікаційних технологій у всіх сферах життя особливого значення набувають проблеми інформаційної безпеки.
У сучасних умовах засоби масової інформації можуть не лише консолідувати суспільство, а й відігравати деструктивну роль, підривати його соціально-психологічну стійкість шляхом створення і просування у масову свідомість негативних ціннісних образів, чужих вітчизняній культурі ідеалів і цінностей.
Суспільство й держава повинні постійно дбати про нейтралізацію регресивних тенденцій в ін ... Читати далі »
Переглядів: 904 | Додав: kostykmariana | Дата: 22.03.2016 | Коментарі (0)

На виконання Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи від 5 жовтня 2005 року № 1466 “Про виконання обов’язків та зобов’язань Україною” та з метою забезпечення реалізації положень статті 34 Конституції України стосовно свободи інформації, статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, а також для забезпечення ефективної реалізації права кожного на свободу вираження поглядів та доступ до інформації, права на вільне збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб, Верховною Радою України 13 січня 2011 року прийнято Закон України “Про доступ до публічної інформації” який набрав чинності 10 травня 2011 року.
Закон України “Про доступ до публічної інформації” (далі-Закон) визначатиме порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить ... Читати далі »
Переглядів: 2746 | Додав: kostykmariana | Дата: 16.03.2016 | Коментарі (0)

Захист прав дитини в системі освіти регулюється такими нормативно-правовими актами як Конституція України, Закони України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Постановами Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад» та іншими.
Відповідно до Конституції України (від 28.06.1996) ст. 28. «кожен має право на повагу до його гідності»; ст. 52. «будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом»; ст. 53 «кожен має право на освіту».
Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» (від 26.04.2001) ст. 10 «Кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім'ї,
навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на
принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості і
виключають приниження ... Читати далі »
Переглядів: 952 | Додав: kostykmariana | Дата: 15.03.2016 | Коментарі (0)

Одним із важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.

24 квітня 2015 року набув чинності Закон України «Про запобігання корупції». Цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень



Перелік основних нормативно-правових актів антикорупційного законодавства:

- Конституція України.

- Указ Президента України від 21 жовтня 2011 року №1001, «Про Національну антикорупційну стратегію на 2011 - 2015 роки».

- Постанова Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 р. №950 «Про затвердження П ... Читати далі »
Переглядів: 1064 | Додав: kostykmariana | Дата: 14.03.2016 | Коментарі (0)

Конституція України зазначає, що людина, її життя й здоров'я, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3). Стаття 28 Конституції України встановлює, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню або покаранню.
За визначенням Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», який Верховна Рада України ухвалила 2001 року, насильство в сім’ї — це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю. Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б’є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старе ... Читати далі »
Переглядів: 1010 | Додав: kostykmariana | Дата: 14.03.2016 | Коментарі (0)

1 січня 2016 року набрали чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України « Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Відповідно до даних Законів повноваження з реєстрації бізнесу та нерухомості передаються до районних державних адміністрацій, місцевих органів влади та нотаріусів. В Україні цей процес повинен завершитись до кінця 2016 року. У Львівській області органи юстиції вже розпочали процес передачі своїх повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, юридичних осіб, фізичних осіб-підприєм ... Читати далі »
Переглядів: 928 | Додав: ADMIN | Дата: 09.03.2016 | Коментарі (0)

Давайте визначимо, що таке Конвенція?
Передусім, Конвенція - це угода.Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років. Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами. В ній записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Конвенція була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу.
Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.
Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини в перший рік своєї незалежності. В нашій країні права неповнолітніх захищаються законами, такими як: "Про охорону дитинства", "Про соціальну роботу з дітьми та молоддю", "Про попередження насильства в сім'ї", також виділені окремими статтями Сімейного, Цивільного, Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексів ... Читати далі »
Переглядів: 990 | Додав: kostykmariana | Дата: 18.02.2016 | Коментарі (0)

1 2 3 ... 64 65 »
Copyright MyCorp © 2025
Пошук
Календар
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Корисні посилання

Головне управління юстиції у Львівській області

Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

Верховний Суд України

Головдержслуба України

Офіційний Вісник України

Міністрество юстиції
© 2012 Кам'янка-Бузьке районне управління юстиції